Cпоживач не сплутає горілку «Belenkaya» з горілкою «Belenkaya»?

Була собі в Україні горілка «Біленька», а в Росії – «Беленькая» і належали вони різним власникам. Раптом російський власник вирішив спробувати зареєструвати свою ТМ в Україні.

Позначення «Belenkaya» (заявка № m201318952) відмовлено в реєстрації через те, що воно схоже настільки, що його можна сплутати з декількома словесними знаками, зокрема «BELENKAYA» (свідоцтво № 154004) відносно товарів 33 класу МКТП (зокрема, горілка).

Не погодившись, заявник оскаржив відмову до Апеляційної палати ДСІВ, яка 18.06.2015 р. винесла рішення на користь апелянта. Найдивовижніше в рішенні – це аргументація колегії (http://sips.gov.ua/i_upload/file/18062015-decision-tm_Belenkaya-LATYNYTSIA.pdf).

На 4-ій сторінці рішення колегія Апеляційної палати дійшла висновку, що заявлене позначення схоже настільки, що його можна сплутати з протиставленими знаками для таких самих та споріднених з ними товарів.

Втім колегія не зупинилась і вирішила розглянути всі фактичні обставини, особливо тривалість використання знака – можливо там приховано шанс на правову охорону?

Апелянт надав дослідження, які дозволили колегії констатувати, що завдяки тривалому використанню відносно товару «горілка» позначення «Belenkaya» набуло розрізняльної здатності у споживача саме відносно компанії виробника.

На 7-ій сторінці рішення колегія повідомляє, що відсутні підстави вважати, що споживачі можуть сплутати продукцію, марковану знаком апелянта, з продукцією, маркованою протиставленими знаками.

І ще раз – позначення тотожні, але однорідні товари, марковані цими позначенням споживач не сплутає. Тобто споживач не сплутає горілку зі знаком «Belenkaya» з горілкою зі знаком «Belenkaya»!

Я передивився, чи не внесли в Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» раптово ці драматичні зміни? Ні, Закон так само відокремлює відсутність розрізняльної здатності від введення в оману щодо особи, яка виробляє товар, і тим паче – схожість настільки, що можна сплутати між раніше зареєстрованим знаком і заявленим позначенням.

Залишається маленьке питання – яким нормативним актом дозволена реєстрація ТМ, якщо заявлене позначення ОДНОЧАСНО є схожим настільки, що його можна сплутати з іншим (оцінка схожості відбувається стосовно споживача, а не працівника Укрпатенту), але споживач не сплутає однорідні товари, марковані однаковими позначеннями різних виробників?

Мені здається, що власник української ТМ «Belenkaya» має більш ніж достатні підстави звертатись до суду з оскарженням цього рішення.

Якщо сподобалось — поділіться в соц.мережах та підпишіться, щоб першим отримувати нові публікації корисного юридичного контенту.

Оформити підписку
Введіть адресу вашої електронної пошти та дізнавайтеся про нові публікації першими.
E-mail*
Нові коментарі
  Цей блог веде Іларіон Томаров with the little help from my friends, статті яких також публікуються тут. Кожен, хто публікує контент в нашому блозі є фахівцем в певній галузі чи питанні, тому ми не переказуємо законодавство чи студентські підручники, а намагаємось максимально конкретно і практично висвітлити проблему.

  Наша мета - поділитись корисними порадами і досвідом переважно в сфері цивільного права, та інших галузей, закликати до обговорення цікавих вам теми, ділитись своїм досвідом і надихнути на створення статей, які ви захочете опублікувати на legalshift.com.ua
  Наш контент - для кожного, хто шукає відповіді на юридичні питання в інтернеті, але не знає чи можна довіряти безкоштовним порадам в мережі.

  Особливість юридичних порад в тому, що через зміни в законодавстві вони можуть втратити актуальність в будь-який момент, а також в тому, що кожна ситуація і кожний клієнт по своєму унікальні і потребують індивідуального підходу.

  Саме тому ми можемо гарантувати, що на момент публікації її зміст є актуальним, і застерігаємо, що при прийнятті важливих рішень слід звернутись безпосередньо до юриста-фахівця в певній галузі - ви ж не будете приймати рішення про медичне втручання спираючись на публікації на форумах?

  Авторські права на оригінальний контент (тексти і зображення) належать їх авторам і розміщені з люб'язного дозволу авторів.
  Запрошуємо ділитись контентом з блогу дотримуючись цих вимог: зазначати ім'я автора, назву нашого сайту і не вносити зміни в оригінальний текст.
  © 2024 LegalShift  Войти